İmalatımız olan Vulkan Konveyör Bandı Vulkanize Presleri, otomatik sıcaklık kontrollü hidrolik baskı sistemli ve işletmenin herhangi bir noktasına götürülüp vulkanize işlemi yapılabilmesi için elle taşınabilir üniteler halinde yüksek vasıflı hafif metal profilden yapılmıştır.
     Bu baskı sistemleri özel alaşımlı hafif metalden ısıl işlem yapılarak imal edildiğinden kullanım süresince hiçbir şekilde kalıcı deformasyona uğramamaktır.
     Isıtıcı rezistanslar; gerekli vulkanize sıcaklığını süratle sağlayan formlarda, yeterli teknik donanıma haiz olup uzun ömürlü olması için kapalı tip paslanmaz çelik kılıflı TS 5101'e uygun olarak imal edilmiştir.
     Normların (DIN 22131 v.b.) öngördüğü 10 kg/cm2'lik vulkanize basınç, piston ve kollu pompa vasıtasıyla hidrolik olarak sağlanmaktadır.
     Sıcaklık otomatik termostatlar vasıtası ile yapılmaktadır.Vulkanize işlemi için gerekli olan ön hazırlıkların yapılmasını müteakip tablaların vulkanize sıcaklığına erişme süresi 25 dakikadır.
     İmalatlarımız T.S.E. imalat yeterlilik belgesine haizdir.Ekteki referans listemizdende anlaşılacağı üzere ülkemizde sanayi kuruluşlarının tümünde, ürettiğimiz preslerin verimli olarak hizmet vermeleri haklı olarak şirketimizin gurur kaynağı olmaktadır.